Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Obecnie zorganizowanie interesującej wycieczki krajoznawczej jest bardzo proste. Wystarczy tylko znaleźć dobrego przewoźnika i uzgodnić z nim wszystkie szczegóły. Mieszkańcom Wrocławia chcielibyśmy przybliżyć ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu, a mianowicie autokarową wycieczkę do Lubiąża. Znajdujący się ok. 55 km od Wrocławia Lubiąż to miejsce, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych zabytków.

lubiaz-herb

Lubiąż to miejscowość o bardzo długiej historii. Już w połowie XII weku miało miejsce osadzenie w tych okolicach zakonu cystersówi). Miejscowość zyskała prawa miejskie już w roku 1249, do czego w dużej mierze przyczyniła się właśnie bliskość klasztoru. W pobliżu samego klasztoru rozwinęło się osiedle wiejskie – tak powstały: Miasteczko Lubiąż i Wieś Lubiąż, które zostały połączone dopiero w XX wieku. Samo Miasteczko nigdy nie stało się dużym ośrodkiem miejskim. Zresztą już w 1844 roku straciło prawa miejskie.

Oficjalna strona miasta Lubiąż: http://www.lubiaz.pl

Obecnie Lubiąż jest często odwiedzany przez turystów. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ znajdują się tutaj liczne zabytki przypominające o dawnych czasach. Najciekawszym zabytkiem jest oczywiście zespół opactwa oo. cystersów, który jest przykładem monumentalnej architektury barokowej. Zespół ten stanowi jeden z największych, najpiękniejszych zabytków barokowych tego rodzaju na całym kontynencie europejskim. To tłumaczy, dlaczego tak chętnie organizowane są wycieczki autokarowe do Lubiąża! Do bardzo istotnych elementów tego niezwykłego zespołu architektonicznego należą: bazylika Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (kościół ten powstał na pozostałościach dawnej romańskiej świątyni), pochodzący z przełomu XVII i XVIII wieku pałac opatów, a także budynek klasztoru. W Lubiążu na uwagę zasługuje także kościół parafialny pw. św. Walentego utrzymany w stylu barokowym.

Planują Państwo zorganizowanie wycieczki autokarowej z Wrocławia do Lubiąża? W takim razie zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy przewozowej. Organizujemy wycieczki szkolne, wyjazdy integracyjne, wycieczki dla dorosłych itd. Zapewniamy pełen komfort i bezpieczeństwo.