Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Jeśli zastanawiacie się właśnie nad zorganizowaniem jakiejś ciekawej wycieczki autokarowej z Wrocławia, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Tym razem chcielibyśmy przybliżyć Wam pomysł wycieczki autokarowej do Berlina. Stolica Niemiec to od dawna bardzo popularny punkt wyjazdów turystycznych. Ze względu na fakt, że Berlin obfituje w trakcje, warto zdecydować się przynajmniej na dwudniowa (lub dłuższą) wycieczkę.

Zachęcamy w tym względzie do skorzystania z naszej oferty. Nie dość, że posiadamy długie doświadczenie na tym polu, to jeszcze zapewniamy sprawne autokary, których wyposażenie odpowiada aktualnym normom bezpieczeństwa.

Berlin jest wyjątkowym miastem, w którym nowoczesność łączy się na każdym kroku z historią. Stolicę Niemiec warto odwiedzić chociażby ze względu na znajdujące się tutaj liczne muzea, w których możemy zobaczyć naprawdę niezwykłe eksponaty z różnych epok i miejsc na świecie. W samym tylko Berlinie znajduje się około 180 muzeów różnego typu, oprócz tego można tutaj odwiedzić także 440 galerii sztuki. Podczas wycieczki autokarowej dobrze byłoby na pewno zobaczyć na własne oczy słynna Wyspę Muzeów w Berlinie, która zresztą widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Berlińska Wyspa Muzeów obejmuje: Muzeum Pergamońskie, Muzeum im. Bodego, Starą Galerię Narodową, Muzeum Stare oraz Muzeum Egipskie.

Oczywiście Berlin to nie tylko muzea. W mieście jest wiele godnych zobaczenia obiektów. Podczas wycieczki do Berlina warto z pewnością zobaczyć takie symbole miasta jak np. słynna Brama Brandenburska oraz Reichstag, czyli siedzibę niemieckiego Bundestagu. Warto udać się także na słynny Alexanderplatz, na którym znajduje się wieża telewizyjna z kawiarnią na szczycie. To rewelacyjny punkt widokowy. Warto poświęcić nieco swojego czasu także na odwiedzenie zamku Charlottenburg. W przeszłości była to siedziba królów pruskich, obecnie znajdują się tutaj liczne eksponaty z tamtego okresu praz sarkofagi członków rodziny królewskiej. Inne ciekawe miejsce, która z pewnością warto zobaczyć na własne oczy, to: Plac Poczdamski, Dom Niemiecki z XVII wieku oraz Dom Francuski.