Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Mieszkańcy Wrocławia mogą nie tylko na co dzień obcować z licznymi zabytkami z dawnych epok, ale także łatwo zorganizować atrakcyjne wycieczki. Wrocław znajduje się stosunkowo blisko wielu ciekawych pod względem turystycznym miejsc. Tym razem chcielibyśmy Wam zaproponować wycieczkę autokarową z Wrocławia do Drezna – to znakomity pomysł dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć w jeden dzień najważniejsze zabytki stolicy Saksonii.

Zarówno Drezno, jak i okoliczne miasteczka to znakomity pomysł na niebanalną wycieczkę, która na długo pozostanie w pamięci. Decydując się na udział w wycieczce autokarowej, nie trzeba się o nic martwić – wystarczy jedynie pamiętać o terminie wyjazdu i pojawić się w wyznaczonym miejscu. Drezno to miasto o bogatej historii, której ślady można tutaj zobaczyć praktycznie na każdym kroku.

Podczas zwiedzania Drezna trzeba z pewnością odwiedzić słynny tutejszy Pałac Zwinger. W Pałacu znajduje się Galeria Starych Mistrzów możemy podziwiać liczne dzieła wielkich mistrzów malarstwa z odległych epok. W pałacu zaprezentowano chociażby: „Madonnę Sykstyńską” Rafaela Santi, a także „Śpiącą Wenus” Giorgione. Oprócz tego można tutaj obejrzeć również bardzo bogatą kolekcję obrazów włoskich, flamandzkich oraz holenderskich artystów. To jeszcze nie wszystko. W pałacu można obejrzeć wspaniała zbory porcelany, które zostały zgromadzone przez Augusta Mocnego. To największe tego typu zbiory na całym świecie.

Nie tylko Zwinger jest godny zobaczenia. Jeśli tylko pogoda będzie sprzyjająca, warto zaplanować wycieczkę po mieście. Podczas spaceru można udać sie chociażby na Tarasy Brühla, które często określane są mianem balkonu Europy. Warto odwiedzić także kościoły Frauenkirche oraz Hofkirche, a także tutejszy zamek królewski. Na uwagę zasługuje także przepiękny Theaterplatz, jedna z ważniejszych atrakcji Drezna.

Jeśli jesteście zainteresowani zorganizowaniem bezpiecznej, komfortowej, interesującej wycieczki autokarowej z Wrocławia do Drezna, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Obsługujemy zarówno większe, jak i mniejsze grupy. Nasze autokary są doskonale wyposażone, zapewniają podróżnym pełen komfort.