Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Osoby, które planują organizację jakiejś wycieczki dla większej grupy, zdecydowanie zachęcamy do rozważenia możliwości, jaką są wycieczki autokarowe. Szybko, wygodnie, bezpiecznie – tak można podsumować tę formę transportu. Jeśli zastanawiacie się jeszcze nad tym, jaki cel wycieczki obrać, rekomendujemy Wam Karpacz. To miasto o wspaniałym położeniu, które w dodatku obfituje w rozmaite atrakcje.

W mieście znajdują się liczne zabytki, które z pewnością warto odwiedzić podczas swojego pobytu tutaj. Do najciekawszych zabytków w Karpacz zalicza się zespól kościoła „Wang”. To ewangelicki kościół, który w pierwszej połowie XIX weku została przeniesiony z norweskiej miejscowości Vang. Oprócz tego w obrębie miasta znajdują się liczne zabytkowe budynki pochodzące z początku XX wieku. Przy ul. Konstytucji 3 Maja 27 znajduje się z kolei stara chałupa, której pochodzenie datuje się na przełom XVII i XVIII wieku.

Ciekawym miejscem, które chętnie odwiedzane jest przez wycieczki, jest słynny Trójkąt Bermudzki Karpacza Chodzi o miejsce, w którym dochodzi do rzekomego zaburzenia grawitacji, to fragment ulicy Strażackiej w Karpaczu. Ulica sprawia wrażenie, że wiedzie pod górę. (Jest to rodzaj iluzji optycznej.) Jesli zostanie tutaj zaparkowany samochód bez zaciągniętego hamulca ręcznego, zacznie się on staczać do góry. To jest właśnie niezwykłe!

Podczas wycieczki do Karpacza warto z pewnością zdobyć jeden z karkonoskich szczytów. Jeśli planujecie dwudniową lub trzydniową wycieczkę, zachęcamy do wejścia na Śnieżkę. To najwyższy szczyt Sudetów. Do znanych atrakcji turystycznych Karpacza zalicza się również Zapora Łomnicka, czyli zapora wodna z pięcioma przelewami na rzece Łomnicy. Na koronę zapory wiezie czerwony szlak turystyczny.

Jeśli zdecydowaliście się na organizację wycieczki autokarowej z Wrocławia do Karpacza, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Nasza firma obsługuje grupy różnej wielkości, także wycieczki szkolne. Dysponujemy wysokiej klasy autokarami, których stan techniczny nie pozostawia nic do życzenia.