Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Kotlina Kłodzka to region, który od dawna cieszy sie sporym zainteresowaniem ze strony turystów. I nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ można tutaj liczyć nie tylko na przepiękne krajobrazy, ale także i interesujące zabytki w samym Kłodzku. Ze względu na niezbyt dużą odległość dobrym rozwiązaniem jest wycieczka autokarowa z Wrocławia do Kotliny Kłodzkiej.

Dlaczego właśnie warto odwiedzić Kłodzko i jego okolice? Decydując się na zwiedzenie tych okolic, warto zaplanować wycieczkę kilkudniową, ponieważ Kotlina Kłodzka naprawdę obfituje w atrakcje. Jednym z ciekawszych miejsc jest Międzygórze, to niewielka miejscowości tuż przy czeskiej granicy. Z centrum wsi wychodzą szlaki na najwyższy szczyt w polskich Sudetach, czyli Śnieżnik. W samej wsi znajduje się słynny Ogród Bajek, niezwykłe miejsce, gdzie można podziać gromadzone już od lat dwudziestych drewniane rzeźby.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji Kotliny Kłodzkiej jest Szczeliniec Wielki. To najwyższy szczyt w Górach stołowych. Na górze znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę całej Kotliny Kłodzkiej. Najwyższy punkt pasam Gór Stołowych jest wysoki na 919 m n.p.m.

W trakcie wycieczki do Kotliny Kłodzkiej można także odwiedzić Kletno. W tej malowniczej wsi można zwiedzić chociażby słynną Jaskinię Niedźwiedzią. To najdłuższa jaskinia w Sudetach, której długość wynosi około 5 km. W latach sześćdziesiątych znaleziono tutaj kości wymarłych gatunków zwierząt. Obecnie w jaskini znajduje się specjalnie wytyczona trasa turystyczna, długa na około 360 m. W samym Kletnie można także odwiedzić dawną kopalnię uranu. Kopania ta obejmuje 20 zabytkowych sztolni, jedna z nich została udostępniona zwiedzającym. Od kilkunastu lat można przejść się długą na jakieś 400 metrów trasą podziemną.

Jeśli jesteście zainteresowani zorganizowaniem wycieczki autokarowej z Wrocławia do Kotliny Kłodzkiej, zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Dysponujemy nowoczesnymi, dobrze wyposażonymi autokarami. Elastycznie podchodzimy do potrzeb klientów. Zachęcamy do kontaktu.