Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Jeśli macie ochotę na komfortową wycieczkę zagraniczną, zachęcamy do rozważenia wyjazdu autokarowego z Wrocławia do Lwowa. Jeżeli skorzystacie z usług naszej firmy, na pewno uda nam się dograć wszystkie szczegóły. Elastycznie podchodzimy do każdego klienta, zawsze poważnie traktujemy oczekiwania naszych klientów. Dlaczego Lwów? W naszym artykule dowiecie się, co warto zobaczyć w tym pięknym mieście.

Lwów to miasto o niezwykłej atmosferze. Naprawdę warto zarezerwować sobie kilka dni na wycieczkę na Ukrainę. Atutem miasta jest pyszna kuchnia oraz przystępne ceny. Ten drugi argument przekonuje wiele osób do udziału w wycieczce do Lwowa. To jednak nie wszystko, ponieważ Lwów, jak każde miasto o tak bogatej historii, zachwyca rozlicznymi zabytkami z różnych okresów.

Podczas wycieczki autokarowej do Lwowa dobrze byłoby zarezerwować sobie co najmniej dwa dni na zwiedzanie miasta. Na pewno warto odwiedzić Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. W mieście znajduje się wiele przykuwających uwagę zabytków sakralnych, jest to chociażby zabytkowy Kościół św. Elżbiety. Na uwagę zasługę także Katedra Wniebowzięcia NMP z renesansową Kaplicą Boimów. Cerkiew św. Jury i Cerkiew Wołoska z wieżą Korniaktowską to kolejne godne zobaczenia zabytki w Lwowie.

Bez wątpienia warto spędzić nieco czasu na zachwycającym lwowskim rynku. Przy rynku znajduje się 44 kamienic, które pochodzą z XVIII i XIX wieku. Uwagę zwraca zwłaszcza charakterystyczna czarna kamienica. Na rynku stoi stosunkowo nowy ratusz, który został wybudowany już w XIX wieku. Przez południowe rejony rynku ciągle jeszcze przejeżdżają stare tramwaje. Oczywiście na lwowskim rynku znajduje się wiele lokali gastronomicznych.

Inne ciekawe zabytki w Lwowie to: pełne przepychu Kasyno Szlacheckie, a także Opera, które jest chyba najbardziej rozpoznawalnym budynkiem w mieście. Interesującym, godnym odwiedzenia miejscem, jest słynne Wzgórze Zamkowe. Jeszce w XIX wieku stał na nim zamek. Obecnie Wzgórze jest bardzo popularnym wśród turystów punktem widokowym, który zapewnia widok na panoramę miasta.