Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Praga to bardzo częsty cel wycieczek weekendowych. Nie ma w tym nic zaskakującego, ponieważ stolica Czech jest miastem o bogatej historii, której ślady można spotkać prawie na każdym kroku. Jeśli planujecie odwiedzić w najbliższym czasie Pragę i mieszkacie we Wrocławiu lub jego okolicach, zachęcamy do rozważenia możliwości, jaką jest wycieczka autokarowa z Wrocławia do Pragi.

Podczas wycieczki do Pragi warto z pewnością odwiedzić tutejszy zamek na Hradczanach. W obrębie murów dobrze byłoby odwiedzić katedrę św. Wita, Złotą Uliczkę, dziedzińce, podgrodzie itd. Na zamku znajduje się także galeria malarstwa, do której należy kupić osobny bilet. Turyści mogą odwiedzać przepiękne zamkowe ogrody.

Oczywiście podczas pobytu w Pradze koniecznie trzeba odwiedzić także rynek Starego Miasta. Na uwagę zasługuje m.in. Ratusz Staromiejski, z którego wieży rozpościera się wspaniały widok na miasto. Sam rynek zachwyca charakterystyczną architekturą, w której dominują zabytkowe kamienice z czerwonymi dachami. Spacer po malowniczym praskim rynku na pewno pozostanie na dużej w pamięci zwiedzających.

Jednym z symboli Pragi jest słynny Most Karola. Z pewnością należy go odwiedzić podczas swojego pobytu w tym pięknym mieście. Most Karola to znana atrakcja, dlatego zwykle jest oblegany przez przyjezdnych. Jeśli tylko jest taka możliwość, warto odwiedzić go wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Most pochodzi z XIV wieku, strzeżony jest przez kilkanaście zabytkowych figur utrzymanych w stylu gotyckich. Najstarsza z nich pochodzi z roku 1963, to figura św. Jana Nepomucena. Na uwagę zasługują także fragmenty dawnych fortyfikacji miejskich. Tutaj można także wejść na punkt widokowy, by obejrzeć przepiękną panoramę miasta.

Jeśli zastanawiacie się właśnie nad wycieczką autokarową z Wrocławia do Pragi, zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Nasza firma organizowała już przewozy grup o różnej liczebności do wielu europejskich miasta, także do czeskiej stolicy. Gwarantujemy sprawne technicznie, komfortowo wyposażone autokary.