Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

W pobliżu Wrocławia jest sporo atrakcji, które można odwiedzić chociażby w weekend. Dobrym pomysłem może być komfortowa wycieczka autokarowa z Wrocławia do Skalnego Miasta. Słynne Skalne Miasto znajduje się w czeskich Sudetach, w odległości około 100 km od Wrocławia. To miejsce, które można odwiedzić także z dziećmi.

Malownicze Skalne Miasto można zwiedzać zasadniczo z dwóch stron. Albo z Ardszpachu albo z miasteczka Teplice. Słynne Skalne Miasto to niezwykła formacja skalna, która zaskakuje swoimi spektakularnymi formami. Pomiędzy wysokimi skałami można poruszać się wąskimi dróżkami. Warto nadmienić, że Skalne Miasto cieszy się dużym zainteresowaniem także wśród fanów wspinaczki.

Na samym szlaku w Skalnym Mieście mona zobaczyć naprawdę niezwykłe formacje skalne o wiele mówiących nazwach, jak np. „Kochankowie”, „Głowa psa” czy „Głowa cukru”. Warto zadbać o odpowiedni strój, bo nawet w ciepłe dnie można w Skalnym Mieście natknąć się na miejsce, gdzie temperatury oscylują wokół kilkunastu stopni Celsjusza. Skalne Miasto jest bardzo urozmaicone. Znajdziemy tutaj zarówno łagodne, jak i bardziej strome podejścia. Wielbiciele urozmaiconych, stromych szlaków, mogą udać się w miejsce, gdzie kiedyś wznosił się średniowieczny zamek obronny w Teplicach. Małe wodospady, ciekawa roślinność, niezwykłe widoki – tak można pokrótce opisać Skalne Miasto.

Warto nadmienić, że w pobliży znajduje się sporo miejscowości, gdzie dotychczas możemy podziwiać ślady skomplikowanej historii tego regionu. Ciekawym miejscem jest miasteczko Broumov, gdzie można odwiedzić między innymi najstarszy drewniany kościół na terenie Czech.

Osoby, które zainteresowane są wycieczką autokarową z Wrocławia do Skalnego Miasta dla większej liczby osób, zachęcamy do skontaktowania się z nami. Nasza firma obsługuje także wycieczki szkolne. Dysponujemy autobusami, których stan techniczny nie pozostawia nic do życzenia, gwarantujemy pełen komfort podczas wycieczki. W razie pytań pozostajemy do dyspozycji.