Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Jakie miasto warto odwiedzić na Dolnym Śląsku? Oczywiście jego stolicę. Wrocław każdego roku przyciąga licznych turystów zarówno z Polski, jak i z innych krajów. Jednak na Dolnym Śląsku jest wiele innych interesujących miejsc, które zasługują na uwagę. Mieszkańcom Wrocławia, którzy chcieliby lepiej poznać swój region, rekomendujemy udział w wycieczce autokarowej do Świdnicy.

Świdnica to jedno z najpiękniejszych miast na Dolnym Śląsku, w którym prawie na każdym kroku można podziwiać zabytki z różnych epok. Miasto leży w odległości około 50 kilometrów od Wrocławia. Świdnica istnieje już przeszło 700 lat. Podczas wycieczki po Dolnym Śląsku na pewno warto zarezerwować sobie nieco czasu na zwiedzenie tutejszej Starówki. Na uwagę zasługuje z pewnością tutejszy Rynek. Na świdnickim Rynku można podziwiać liczne kamienice z elementami gotyckimi, przepiękne fontanny, w tym także słynna studnię Neptuna z pierwszej połowy XVIII wieku.

Jedną z ciekawszych atrakcji Świdnicy jest słynny Kościół Pokoju, budynek wybudowany ponad 350 lat temu, który został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ten słynny zabytek protestancki kultury sakralnej jest w chwili obecnej także największym drewnianym kościołem na terenie kontynentu europejskiego. Na pewno podczas wycieczki do Świdnicy warto go odwiedzić.

W ratuszu na Rynku znajduje się obecnie Muzeum Dawnego Kupiectwa, jedna z większych atrakcji w Świdnicy, która bardzo chętnie odwiedzana jest przez turystów. Muzeum nawiązuje do dawnej kupieckiej tradycji miasta. Wśród tutejszych stałych wystaw można zobaczyć np. aranżację dawanej karczmy, dom wagi, dawaną aptekę itd. Z kolei w gotyckiej Sali Rajców znajduje się ekspozycja prezentująca historię miasta.

Jeśli jesteście zainteresowani zorganizowaniem wycieczki autokarowej z Wrocławia do Świdnicy, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Dysponujemy pojazdami w bardzo dobrym stanie technicznym i o różnych gabarytach, współpracujemy tylko z doświadczonymi kierowcami. Chętne odpowiemy na Wasze pytania odnośnie organizacji wycieczki autokarowej.