Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Wycieczki autokarowe to znakomity sposób na wygodne, przyjemne zwiedzanie innych miast. Mieszkańcy Wrocławia mogą zwiedzić chociażby Toruń, miasto znane ze swoich walorów turystycznych. Miasto to może być doskonałym celem dwudniowej wycieczki autokarowej. Jakie atrakcje można zobaczyć w Toruniu? Dlaczego taka wycieczka to dobry pomysł?

Toruń to miasto, które powstało już w X wieku. Nic zatem dziwnego w tym, że do dziś możemy spotkać tutaj wiele zabytków, które przypominają o dawnych czasach. Na uwagę zasługuje chociażby zabytkowy średniowieczny zespół miejski Torunia. Na pewno warto podczas wycieczki poświęcić nieco czasu, aby go dokładnie zwiedzić. Zespół obejmie Stare Miasto, Nowe Miasto oraz zamek krzyżacki. Warto podkreślić, że toruński Zespół Staromiejski to jedna z najważniejszych tego rodzaju atrakcji turystycznych na terenie naszego kraju. Nawiasem mówiąc, Stare Miasto od 1997 figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Możemy tutaj obejrzeć wiele interesujących zabytków sakralnych (także w stylu gotyckim), zamek krzyżacki pochodzący z XIII wieku, stare kamienice mieszczańskie, a także wiele innych godnych uwagi obiektów z danych czasów.

Warto podkreślić, że w Toruniu w zabytki obfitują także i inne dzielnice. Dlatego też, warto zaplanować wycieczkę autokarową do Torunia przynajmniej na 2-3 dni, aby zobaczyć najważniejsze miejsca. Ciekawym miejscem jest zlokalizowane w zachodniej części miasta Bydgoskie Przedmieście. Z kolei na Jakubskim Przedmieściu można podziwiać oryginalną architekturę szachulcową. W Toruniu znajduje się ponadto kilka starych zamków. Chodzi tutaj chociażby o gotycki Zamek Bierzgłowski, a także ruiny zamków Dybowskiego oraz w Złotorii.

Jeżeli jesteście właśnie zainteresowani zorganizowaniem wycieczki autokarowej z Wrocławia do Torunia, zdecydowanie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Na pewno uda nam się uzgodnić dogodne dla wszystkich warunki. Nasza firma dysponuje autokarami w znakomitym stanie technicznym, współpracujemy z doświadczonymi kierowcami. Ofertę kierujemy także do szkół.