Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Wałbrzych to miasto o bardzo interesującej historii, której ślady można do dzisiaj zauważyć. Jeśli planujecie właśnie wycieczkę z Wrocławia do Wałbrzycha, zapraszamy do skorzystania z usług naszego przedsiębiorstwa. Pomożemy Wam w organizacji komfortowej wycieczki autokarowej, której na pewno długo nie zapomnicie. Dlaczego warto odwiedzić Wałbrzych?

Wałbrzych to miasto, w którym znajduje się bardzo wiele różnych zabytków. Możecie zobaczyć tutaj nie tylko stare kamienice, ale także monumentalne kościoły z dawnych lat, a także zabytkowe budynku poprzemysłowe oraz pałace i zamki. Jedno jest pewne – w Wałbrzychu naprawdę nie można się nudzić. Podczas wycieczki do Wałbrzycha warto z pewnością udać się na zabytkowe Rynek – to centralny plac w mieście, który w latach dziewięćdziesiątych przeszedł dość gruntowną modernizację. Obecnie Rynek wałbrzyski jest miejscem spotkań, gdzie znacznie ograniczono ruchu samochodowy. Tuż przy Rynku znajdują się piękne zabytkowe kamienice z XVIII wieku, najsłynniejsze z nich to: kamienica „Pod Kotwicą”, „Kamienica pod trzema różami”, a także kamienica „Pod Atlantami”.

Jednym z najsłynniejszych wałbrzyskich zabytków jest zamek Książ. Wałbrzyski zabytek to trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce, został on pierwotnie wybudowany dla księcia Bolka I pod koniec XIII wieku. W kolejnych wiekach zamek przechodził w różne ręce, był przebudowywany. W czasie II wojny światowej słynny wałbrzyski zabytek został splądrowany przez wojska niemieckie. Od lat siedemdziesiątych zamek udostępniony jest dla zwiedzających. Zdecydowanie warto poświecić nieco czasu na odwiedzenie tego symbolu Wałbrzycha.

Interesującym zabytkiem jest także wałbrzyski kościół pw. św. Aniołów Stróżów, który pierwotnie powstał w połowie XV wieku. W 1899 roku stary kościół został jednak rozebrany, ponieważ był za mały jak na potrzeby tutejszej katolickiej społeczności. Wtedy też rozpoczęto budowę nowego kościoła, który został oddany do użytku w roku 1904. W chwili obecnej jest kościół pełni funkcję kolegiaty, to jeden z bardziej godnych uwagi zabytków w mieście.