Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Wiedeń to jedna z najpiękniejszych stolic europejskich. Z pewno warto zaplanować wycieczkę do tego pięknego miasta. Jeśli jesteście zainteresowani wycieczką autokarową z Wrocławia do Wiednia, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Obsługujemy grupy zorganizowane różnego typu, na pewno uda nam się zaplanować satysfakcjonujący kilkudniowy wyjazd, podczas którego będziecie mogli zwiedzić malowniczą stolicę Austrii. Naszą ofertę kierujemy zarówno do firm, jak i placówek oświatowych.

Lezący nad Dunajem Wiedeń to nie tylko stolica Austrii, ale także największe miasto w tym kraju. Ze względu na swoją bogatą historię Wiedeń obfituje w interesujące zabytki. Co trzeba zobaczyć podczas wycieczki do Wiednia? Na pewno warto odwiedzić tutejsze Wzgórze Kahlenberg, które nazywane bywa często polskim wzgórzem. Dlaczego? To właśnie z tego malowniczego wzniesienia król Jan III Sobieski kierował wojskiem podczas tzw., odsieczy wiedeńskiej.

Podczas pobytu w Wiedniu trzeba z pewnością odwiedzić słynny pałac Schönbrunn, czyli malowniczą rezydencję cesarską. Ten słynny pałac bywa nazywany także wiedeńskim Wersal, to w zasadzie wizytówka stolicy Austrii. Schönbrunn inspirowany był posiadłością króla francuskiego Ludwika XIV, w tej chwili jest to jeden z najważniejszych zabytków w Austrii, który wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Autokarem można przejechać przez słynną wiedeńską Ringstrasse. W trakcie zwiedzenia miasta można odwiedzić takie słynne zabytki, jak: Katedra św. Szczepana, Hofburg, Opera Narodowa, Ratusz Miesjki, budynek parlamentu. Na specjalną uwagę wśród wymienionych zabytków zasługuje Hofburg, który pełnił dawniej funkcję zimowej rezydencji austriackiej rodziny cesarskiej.