Warning: A non-numeric value encountered in /autokary.polkaty.pl/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w naszym kraju, którego Stare Miasto każdego roku odwiedzane jest przez licznych polskich oraz zagranicznych turystów. Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem w wycieczce autokarowej z Wrocławia do Krakowa, zdecydowanie zachęcamy do rozważenia naszej oferty. Gwarantujemy pełen komfort i bezpieczeństwo. Ze swej strony chcielibyśmy zapewnić, że zatrudniamy wyłącznie doświadczonych kierowców, nasze autokary są w pełni sprawne techniczne. Dlaczego warto wybrać się na wycieczkę autokarową z Wrocławia do Krakowa?

Kraków obfituje w zabytki przypominające dawne epoki. I choćby z tego względu warto zdecydować się na co najmniej dwudniowy pobyt w tym pięknym mieście. Podczas wycieczki do Krakowa na pewno należy przespacerować się po przepięknym Starym Mieście. Zamek, katedra na Wawelu – to punkty obowiązkowe dla turystów zwiedzających dawną stolicę Polski.

Zasadniczo zaleca się rozpoczęcie zwiedzania Krakowa od tzw. Trasy Królewskiej. To najlepszy sposób na to, aby zobaczyć wszystkie najsłynniejsze zabytki miasta. Początek trasy znajduje się tuż przy kościele św. Floriana, później trasa wiedzie wzdłuż Barbakanu i przez zabytkową Bramę Floriańską. Tak wchodzi się do malowniczego krakowskiego Starego Miasta. Tutaj możemy obejrzeć wiele budynków o bogatej historii. Warto zatrzyma

się na Rynku Głównym – to serce miasta, w którym odbywają się często interesujące imprezy. Na Rynku znajdują się także słynne krakowskie Sukiennice. Tutaj także zlokalizowany jest słynny krakowski Kościół Mariacki, jeden z symboli Krakowa, z którego wieży grany jest Hejnał Mariacki. W kościele warto zwrócić uwagę na niesamowity, monumentalny ołtarz -dzieło słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza.

Warto dodać, że w zasadzie większość budynków na Rynku to budynki zabytkowe, które mają za sobą kilkusetletnią historię. Rynek to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez turystów także ze względu na bardzo dobrą bazę gastronomiczną – na pewno każdy może znaleźć tutaj dla siebie odpowiedni lokal, gdzie można miło spędzić czas.